Královská zahradnická společnost (RHS – Royal Horticultural Society) vyhlásila vítěze Udržitelného zahradnického produktu roku 2021, nové kategorie  celosvětově proslulé zahradnické výstavy RHS Chelsea Flower Show, která se bude konat letos v termínu od 21. do 26. září v Londýně. Zařazením nové soutěžní kategorie se tak snaží zdůraznit důležitost udržitelnosti v zahradnickém průmyslu.

Vítězem se v rámci virtuální výstavy RHS Virtual Chelsea Flower Show, která se konala v květnu tohoto roku, stala skotská společnost Ocean Plastic Pots díky svým plastovým květináčům, které jsou vyráběny z odhozených rybářských lan a sítí v britských i evropských přístavech. Cílem této společnosti je zvýšit povědomí o znečišťování oceánů plasty a jejich opětovné smysluplné využití.

Pokud byste i vy rádi podpořili tuto myšlenku a pořídili si krásný designový květináč, můžete si ho objednat přímo na stránkách Ocean Plastic Pots https://oceanplasticpots.com/. Tyto krásné o odolné květináče o průměru 13 cm jsou k dostání v barvách oceánu a stojí £15.00, doprava do České republiky £6.00.

Reklama

Comments are closed.