Pěstování v nádobách je čím dál oblíbenější a není se čemu divit. V nádobách je totiž možné pěstovat nejen okrasné rostliny ale také ovoce a zeleninu. Ty správné květináče vám navíc mohou celé pěstování usnadnit a zároveň svým designem krásně doplňovat vaši terasu.

Venkovní květináče na balkon či terasu

Pěstování rostlin v květináčích je skvělou alternativou pro ty, kteří nemají k dispozici zahradu. Kromě toho však venkovní květináče ocení každý, kdo chce na balkoně či terase dosáhnout příjemnějšího prostředí a mít na dosah ruky vše, co si vypěstuje. Květináče jsou vhodné například pro pěstování bylin, rajčat a chilli papriček. Takto osázený květináč je pak přesně to, co chcete mít postavené vedle grilu.

Výhodou květináčů je tedy především to, že si ho můžete postavit kamkoliv jen chcete a pro svoji úrodu nemusíte chodit daleko. Květináč se samozavlažováním navíc není třeba tak často zalévat. Nádoby také zamezí vniknutí nežádoucích škůdců ke kořenům rostlin, což je další nespornou výhodou.

Pokud zvolíte správný květináč, skvěle se tam může dařit téměř všem druhům zeleniny jako jsou již zmíněná rajčata a papriky, ale také lilek, hrášek, fazolky nebo třeba salát. Skvělou volbou je také pěstování celoročních jahod v květináčích. Budou vám dělat radost v průběhu celého roku.

Jak vybrat správný venkovní květináč

Pokud se rozhodnete pěstovat zeleninu, bambusy nebo třeba okrasné keříky, klíčovou roli pro úspěch bude hrát především samotný rozměr květináče. Je zapotřebí mít dostatečný objem pro substrát, aby kořeny měly dostatečný prostor. Dále je důležité, aby květináč měl otvor pro odtok přebytečné vody. Pokud totiž květináč nemáte umístěný pod střechou a více do něj naprší, hrozí přemokření substrátu a hniloba. Pokud chcete opravdu kvalitní květináč s moderním designem, který bude chloubou vaší terasy doporučujeme květináče Liger od rodinné firmy Kudomu z Jižní Moravy.

Velkoobjemové venkovní květináče Liger

Květináče jsou vyrobeny z nerezu, který je následně opatřený vypalovaným lakem. Takováto kvalitní konstrukce je doplněna o latě z akátového dřeva. Květináče nabízí ve třech velikostech a každou velikost je možné doplnit o podnož. Květináč na podnoži nejen skvěle vypadá, ale také se ke svojí úrodě nebudete muset ohýbat a vaši domácí mazlíčci se k němu tak snadno nedostanou. Uvnitř květináče jsou umístěné plastové nádoby, které lze doplnit o samozavlažovací systém. Kromě toho je na výběr ze dvou typů nádob.

Typ nádoby si vyberete podle rostlin, které chcete pěstovat. Pokud chcete pěstovat zeleninu, byliny či ovoce, jsou vhodné nádoby Lechuza. Pokud chcete rostliny, které vyžadují větší prostor pro kořeny, jako jsou třeba bambusy, je vhodnější zvolit jednu nádobu přes celý prostor květináče. Květináče Liger jsou skvělou investicí, která vám bude dělat radost celý život. Díky svému poctivému zpracování totiž vydrží všechny nepříznivé podmínky exteriéru.

Zlaté české ručičky

Kudomu je dceřiná značka společnosti Urbania, která se už 20 let zabývá výrobou městského mobiliáře, který nejspíše potkáváte ve všech koutech naší republiky. Na městský mobiliář jsou kladeny ty největší nároky na odolnost a to nejen kvůli počasí, ale také kvůli vandalům. A právě zkušenosti s výrobou takového nábytku vkládají i do výroby produktů Kudomu. Zatím v jejich nabídce naleznete již zmíněné květináče, ale brzo se můžete těšit na venkovní židle, stoly nebo třeba lavičky.

Více na www.kudomu.cz

Promotion

Comments are closed.