Celou zimu netrpělivě vyhlížíme jaro a i když ještě nenastal čas na podzim vysazených cibulovin, již nyní můžeme využít rychlených rostlin, které jsou k zakoupení v mnoha zahradnictvích. Přiveďte tak jaro alespoň na vaše okenní parapety, terasy nebo balkony prvními jarními truhlíky!

Jaké rostliny zvolit do prvních jarních truhlíků

Výběr rychlených cibulovin je již v předjaří opravdu velký, můžete tak vybírat například z hyacintů, krokusů, narcisů, tulipánů, drobných kostaců nebo třeba modřenců. Ty můžete doplnit dalšími raně kvetoucími rostlinami jako jsou violky, prvosenky, sněženky nebo sedmikrásky. Při nákupu vybírejte rostliny, které teprve tvoří poupata a ujistěte se, že mají svěží zdravé listy. Jen takovéto rostliny vám vydrží nejdéle.

Jak osázet první jarní truhlíky

Můžete zvolit jednodruhovou výsadbu, nebo nakombinovat více druhů rostlin. Nižší rostliny umisťujte do přední části truhlíku a vyšší rostliny, jako například narcisy za ně. Kvetoucí rostliny můžete doplnit i stálezelenými rostlinami jako je hebe, břečťan nebo stálezelené okrasné trávy. Při vysazování raně kvetoucích rostlin, a to zejména cibulovin se ujistěte, že truhlík má drenážní otvor pro odtok vody, rostliny zalévejte jen mírně tak, aby nedošlo k přemokření a následné hnilobě cibulek.

Reklama

Rychlené rostliny můžete umístit i do interiéru, musíte však počítat s tím, že zde nevydrží tak dlouho, jako venku. Truhlíky ve venkovním prostoru pak umístěte na chráněné stanoviště a po odkvětu nechte cibulky zatáhnout a opět je vysaďte na podzim buď přímo do záhonu, nebo do truhlíku.

Foto: iBulb

Reklama

Comments are closed.