Chystáte se na vyrobit vánoční věnec na dveře? Máme pro Vás videonávod jak na to a fotogalerii nejkrásnějších věnců, které si jednoduše vyrobíte sami doma. 

Co budete potřebovat k výrobě vánočního věnce na dveře

Pro výrobu vánočního věnce na dveře je ideální slámový nebo proutěný kruhový korpus, který bude základem věnce. Dále budete potřebovat floristický vázací drát pro upevnění větviček na korpus, tavnou pistoli se kterou snadno a rychle přilepíte dekorace a dále nůžky nebo aranžérské kleštičky.

Pro základ vánočních věnců se skvěle hodí smrkové větve. Opravdu efektně vypadá použití více druhů dřevin, smrkové větve můžete nakombinovat např. s větvemi z thuje, borovice, jedle, olivovníku, brslenu nebo břečťanu. Vytvoříte tak krásný a opravdu živý základ věnce. Dekorace, kterým věnec ozdobíte, vybírejte hlavně podle svého vkusu, mějte však na paměti, že by spolu měly barevně ladit.  Mezi přírodní dekorace patří např. šišky, jmelí, větvičky šípků s červenými plody, mahónie, bavlnovník, ořechy a jejich skořápky, sušené pomeranče, skořice a další. Ty můžete dozdobit skleněnými a dřevěnými vánočními ozdobami a vánočními dekoračními stuhami. 

Reklama

Video návod jak vytvořit vánoční věnec na dveře

Velmi pěkný video návod, jak vyrobit vánoční věnec na dveře připravila Lucie Jiroušová z Metime v rámci vánočního online kurzu pro Herbalife.

Inspirace pro vánoční věnce na dveře

Reklama

Comments are closed.