Kniha Setkání v zahradách je souborem emotivních reportáží Pavla Chlouby. Představuje padesátku krásných zahrad, parků a arboret Evropy. Je zejména o nich, ale z fotek i textů lze získat mnoho inspirací i sdělení pro zahradničení na vlastním dvorku. Pro toho, kdo může, je pobídkou k cestování ve vlastní režii. Pro ostatní zahradnické nadšence je ideální příležitostí poznat a vychutnat si krásu rostlin a zahrad z tepla a pohodlí domova.

“Komu někdy vykvetla hortenzie, rozvila se milovaná růže, nebo dozrálo rajče vypěstované ze semínka, dobře ví, jak magické je zahradničení. Vlastní radost je důležitá, ale mnohem více chutná, když se o ni můžeme podělit s někým jiným. Proto se tak rádi navštěvujeme a při setkání v zahradách vedle přátelských rozhovorů s nadšením sledujeme, jak pracují a co vytvořili jiní zahradníci. Pocit štěstí ze sdílení je hlavním motivem, proč umožňujeme přátelům i cizím lidem navštívit vlastní zahradu. Zvědavost a touha po poznání nás naopak motivuje vydávat se na cesty a objevovat, jak zahradničí naši kolegové ve vedlejší ulici, blízkém městě nebo cizích zemích.”

Setkání v zahradách je v českém zahradnickém prostoru zřejmě první knihou, která se věnuje zahradnickému cestování. Skoro na 300 stránkách představuje téměř 400 barevných fotografií. Je věnována zejména navštíveným místům, přináší však mnoho tipů a inspirací, které jsou přenositelné i pro běžné zahradničení na našich soukromých zahradách.

Reklama

O autorovi

Autor Pavel Chlouba (1967) – zahradník, publicista a zahradnický cestovatel. Je nadšený propagátor zahradnického umění i řemesla. Svoje cesty za botanickými, soukromými i veřejnými zahradami považuje za formu vzdělání, i zdroj nekončících inspirací. Vedle své zahradnické činnosti pořádá pro kulturní instituce i besedy a přednášky o zahradničení a zahradnickém cestování.

Knihu vydává nakladatelství Tofana, hlavním distributorem je knihkupectví Kosmas.cz.

Reklama

Comments are closed.