Stojíme na prahu klimatických změn. Extrémní výkyvy počasí nejsou výjimečné. Každý zahradník si proto musí uvědomit jejich následky a začít přemýšlet jinak. Musí pochopit jiný rytmus přírody a zmírnit negativní důsledky. Roční období se posouvají nebo prolínají a získávají novou podobu. Především silné deště a období sucha vyžadují, abychom k zahradě přistupovali jiným způsobem, ať už jde o zřizování záhonů, nebo pořizování odolnějších rostlin. Nechte se inspirovat na tvorbu záhonů odolných vůči horku, mrazu a trvalému dešti.

Kniha Stateční v zahradě s podtitulem Péče o rostliny při extrémech počasí Vám poradí jak:

  • PŘIZPŮSOBIT POSTUPY: Zahrada bude odolnější vůči extrémním změnám počasí, vysadíte-li vhodné druhy rostlin a budete-li o ně také náležitě pečovat.
  • ŠETRNĚ HOSPODAŘIT S VODOU: Zavlažování bude stále náročnější. Na prvním místě je tedy třeba se zaměřit na efektivní zavlažování a obdělávání půdy.
  • VYSADIT ODOLNÉ ROSTLINY: Ve změněných podmínkách se udrží jen ty nejodolnější druhy rostlin. V knize najdete užitečné tipy, které rostliny si můžete pořídit a jak založíte záhony, jejichž údržba pro vás bude hračka.

O autorovi

Thomas Hess již přes 15 let píše o zahradě, přírodě a bydlení a své texty doplňuje fotografiemi. Je žurnalistou, vyučeným zahradníkem a vystudovaným zahradním inženýrem, takže se u něj setkávají odborné znalosti a zkušenosti s dlouholetou vášní pro zahradničení, řemeslné práce a přirozeně také pro experimentování. Ať už jsou to zeleninové záhony, trávníky, okrajové záhonky, zahradní jezírka, nebo rozmnožování rostlin – co neroste, to u něj prostě nenajdete!
Píše a fotografuje mimo jiné pro německý kutilský magazín Selbst ist der Mann, pro zahrádkářský týdeník Taspo a pro různé online portály. Veškeré jeho tipy jsou prověřené každodenním životem v zahradě a fotografie pořizuje přímo v akci – a tak se nedivte, když ho na nich uvidíte ve špinavých kalhotách nebo s hlínou za nehty.

Reklama
Reklama

Comments are closed.