Živé ploty, trvalkové záhony, zídky, cestičky, zahradní domky či terasy. To všechno jsou témata, s nimiž se na Danu Makrlíkovou obracejí diváci jejích pořadů. Právě proto dala dohromady neocenitelného rádce, ve kterém najdete řešení nejčastějších problémů, které vás při tvorbě zahrad mohou potkat. Ryze praktické tipy pro běžné majitele pozemků doplňují profesionální fotografie a osazovací plány. Inspirujte se i vy! Zahrady od Dany 2 je název knížky zahradní architektky Dany Makrlíkové, která vychází i jako e-kniha v nakladatelství CPress.

Knížka svými praktickými a konkrétními tipy na zakládání a rekonstrukci různých typů zahrad navazuje na předcházející díl.  Zaměřuje se na problémy, s nimiž se na autorku nejčastěji obracejí diváci nebo klienti.

Čtenář se dozví nejen, jaké jsou základní principy rekonstrukce zahrad, které doplňují příklady realizací, ale i jak založit zahradu novou. Pokud jde o typy zahrad, návody a příklady zahrnují lesní, malé, chalupářské, užitkové či romantické zahrady nebo zahrady ve svahu. Zvláštní kapitoly se věnují osázení teras a balkónů, zavlažování a přehledu oblíbených květin.

Reklama

„Druhou knihu jsem napsala, protože dostávám nespočet žádostí o radu, jak řešit ten a ten problém. Snažila jsem se na odpovědět, ať už rekonstruujete starou zahradu, zakládáte svah, nevíte si rady s moderní zahradou, chcete oživit nevzhledný kout či předzahrádku, nebo byste rádi dali novou tvář starým věcem,“ říká Dana Makrlíková.

Kniha není příručkou „vysoké zahradní architektury“. Radí obyčejným lidem, majitelům zahrad. Titul obsahuje zcela konkrétní rady, nákresy pracovních postupů, tipy na použitý materiál a květiny a krásné a detailní modelové osazovací plány zahrad.

Recenze knihy Zahrady od Dany

Štěpánka Duchková, televizní a rozhlasová moderátorka: Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že Dana dělá zahrady celým svým srdcem a poctivě. Stejně tak poctivá a od srdce je i její druhá kniha. Našla jsem v ní spoustu konkrétních rad a tipů pro každého, kdo chce mít u domu zahradu pro radost. A po přečtení už přesně vím, které rady uplatním v praxi – tak snad mě Dana přestane po letech prohánět, že zahradu zanedbávám.

O autorce

Dana Makrlíková (*1975) se narodila v Jablonci nad Nisou. Vystudovala Technickou univerzitu v Liberci a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. V médiích se pohybuje od roku 1993. Působila na Nově, v České televizi a na Primě, kde moderovala Zpravodajský deník. Proslavila se spoluprací s Přemkem Podlahou, s nímž tvořila náměty, scénáře a reportáže do pořadu Receptář prima nápadů. Pro Českou televizi v současnosti vytváří pořad Polopatě, v němž má pravidelnou rubriku věnovanou zahradám. V roce 2021 realizovala pořad Mistři zahrad na TV Seznam. Od roku 2008 vlastní firmu Zahrady od Dany, která se specializuje na návrhy a realizace zahrad.

Reklama

Comments are closed.