Lákalo by vás vybudovat vyvýšený záhon? A víte, že si jej můžete vytvořit třeba i na terase nebo balkoně? Vše, co potřebujete vědět, se dozvíte v novince Jak na vyvýšené záhony, ve které vás Joachim Mayer přehledně provede tvorbou vyvýšených záhonů a poradí vám, čím záhon naplnit a jak o něj pečovat, aby se v něm rostlinám dařilo.

Zahradník a autor úspěšných knih Joachim Mayer přehledně vysvětluje, jak si můžete vyvýšený záhon sami vybudovat, a to i třeba jen na terase či balkoně. Poradí, čím záhon naplnit a jak o něj pečovat, aby se v něm rostlinám dařilo. Dále podrobně popisuje, které rostliny a kdy vysazovat, nabízí nákresy s vhodnými kombinacemi a dává tipy na osvědčené vzorové záhony. Tak budete moct i na malém prostoru sklízet téměř po celý rok.

Prolistujte si ukázkou z knihy Jak na vyvýšené záhony:

Ukázka knihy Jak na vyvýšené záhony
  • Stanoviště a materiál

Ať už máte velkou či malou zahradu, nebo jen terasu, na vyvýšené záhony se najde vhodné místo téměř kdekoliv.

Reklama
  • Stavební materiály a náplň

Pokud si vyvýšený záhon vyrobíte sami, můžete ho zkonstruovat zcela podle svých představ a potřeb.

  • Rostliny a vzorové záhony

Zelenina, bylinky, květiny, a dokonce i zakrslé dřeviny – na vyvýšených záhonech se daří rozmanitým rostlinám. V této knize najdete nejvhodnější rostliny a také plánky, podle kterých můžete záhony osázet.

  • Snadná péče

Díky teplu, které podporuje růst, úrodné zemině a dobré ochraně před škůdci se o vyvýšený záhon snadno pečuje.

Autor

Joachim Mayer je vyučený zahradník a diplomovaný zemědělský inženýr, působí jako novinář a autor úspěšných knih o zahradničení. Dále pro zájemce z řad laiků provozuje poradenství v oblasti zakládání zahrad a zahradnické praxe.

Reklama

Comments are closed.