Podzim sebou přináší nejen chladnější počasí, ale také nádhernou paletu barev a textur a skvělou příležitost pro vytvoření útulné a inspirativní atmosféry na našich balkonech, terasách i na zahradě. Podzimní dekorace jsou skvělým způsobem, jak přinést do našeho venkovního prostoru trochu podzimní magie, kterou tato roční doba nabízí. V tomto článku se podíváme na několik inspirativních nápadů a tipů, jak vytvořit krásnou podzimní dekoraci a příjemnou atmosféru na vašem balkoně, terase nebo přímo na Vaší  zahradě.

Podzimní dekorace na balkon

Nezáleží na tom, zda máte velký nebo malý balkon, existuje mnoho kreativních způsobů, jak jej přeměnit na útulné místo plné hřejivých barev a kouzelné podzimní  atmosféry. Na balkoně se zaměřte zejména na podzimní květiny jako jsou chryzantémy, astry a vřesy, kterými osázejte své podzimní truhlíky a květináče. Ty můžete doplnit dalšími přírodními dekoracemi jako jsou okrasné dýně, větvičky s šípky,  jeřabinami, žaludy, nebo kaštany. Nezapomeňte ani na výzdobu okenních parapetů, stěn a zábradlí. Můžete na ně zavěsit dekorativní věnce, nebo třeba řetězy z listí a podzimních plodů.

Podzimní dekorace na terasu

Na terase, kde míváme přeci jen více prostoru než na balkonech, můžeme vytvořit krásná podzimní zákoutí. Ani zde by neměly chybět podzimní květináče, vedle kterých můžeme umístit větší i menší okrasné dýně, dekorativní lucerny, nebo třeba proutěné koše s podzimní výzdobou. Stůl na terase můžete vyzdobit vázou s podzimní kyticí nebo menším květináčem s podzimní květinou, který doplníte čajovými svíčkami a malými dýničkami. Velmi pěkně také vypadá, pokud květináč umístíte do středu podzimního věnce z listí.  Kouzelnou večerní atmosféru na terase nebo pergole vytvoříte pomocí světel. Kromě svíček a luceren jsou skvělým doplňkem také světelné řetězy, ať už s klasickými žárovkami, které mohou být doplněné o dekorační listy, nebo řetězy se světýlky ve tvaru šišek, malých dýní nebo lampionků v přírodních barvách. 

Reklama

Podzimní dekorace na zahradu

I na zahradě můžete vykouzlit kouzelná zákoutí a zahradu oživit podzimními dekoracemi, které můžete umístit na okraje záhonů, nebo přímo mezi vysazené rostliny. Vyzdobit můžete zahradní lavičku, zídku, výklenek, nebo dekoraci zavěsit na uskladněné špalky dřeva. Nezapomeňte ani na výzdobu předzahrádky a vstupního prostoru, která bude příjemně vítat po příchodu domů nejen Vás, ale i Vaše návštěvníky.

Nejoblíbenější podzimní dekorace na balkon, terasu i zahradu

Podzimní věnce 

Podzimní věnce jsou jednou z nejoblíbenějších podzimních dekorací jak venku, tak i v interiéru. Můžete je zavěsit na branku, vchodové dveře, na plot, nebo je jednoduše položit na stůl na terase. Stejně jako v případě jiných podzimních dekorací vsaďte na přírodní materiály, jako je listí, uschlá květenství a podzimní plody jako jsou kaštany, jeřabiny, nebo šípky.

Podzimní dekorace z dýní

Dýně jsou jedním ze symbolů podzimu a díky obrovské rozmanitosti barev a velikostí se staly oblíbenou podzimní dekorací. Jsou krásné samy o sobě, a tak je můžete jen jednoduše vyskládat a naaranžovat do truhlíku s podzimními rostlinami, do proutěného koše, do rohu terasy, u vchodových dveří nebo třeba přímo na zahradním záhoně. Pokud dýni vydlabete, můžete z ní jednoduše vytvořit krásný podzimní svícen nebo originální obal na květináč.

Podzimní kytice

Venkovní posezení si můžete zpříjemnit krásnou podzimní kyticí. Zakoupená podzimní kytice bude samozřejmě vypadat pěkně, ale zaručeně větší radost Vám udělá kytice, kterou si sami vytvoříte. Materiál pro podzimní kytici jistě najdete na své zahradě i během podzimní procházky. Použijte podzimní květiny jako jsou astry, jiřiny, zlatobýl, použít můžete květy hortenzií nebo velkokvětých chryzantém, které doplňte stébly trav, větvičkami břečťanů nebo šípků.

Světla jako podzimní dekorace

Na podzim se dny znatelně krátí, tma přichází stále dříve a tak je světlo, ať už v podobě svíček, luceren, lampionů nebo světelných řetězů skvělou podzimní dekorací, která jednoduše vytváří příjemnou a útulnou atmosféru. Svíčky jsou klasikou mezi dekoračními světly, můžete je umístit do různých typů svícnů, skleněných nádob nebo jednoduše na podnosy. Volte svíčky v přírodních podzimních barvách, jako jsou oranžová, žlutá, hnědá nebo vínová. Svíčky na bázi vonných olejů mohou Váš prostor navíc obohatit o krásnou podzimní vůni. Velmi dekorativně působí také lucerny, které jsou v nabídce v mnoha designech od rustikálních až po lucerny, které se hodí pro moderní prostory. Světelné řetězy jsou univerzálním prvkem v podzimní i zimní dekoraci. Můžete je použít na výzdobu pergoly, zábradlí, zdi balkonu, ale třeba i stromů na zahradě. Moderní LED řetězy jsou energeticky úsporné a dlouho vydrží, což z nich dělá praktický a efektní prvek podzimní dekorace.

Reklama

Comments are closed.