Pokud se rozhodnete pro stavbu nového plotu kolem vaší zahrady, můžete si ho nechat postavit firmou, anebo se do toho pustit svépomocí. Jestliže jste alespoň trochu zruční, svépomocí to určitě zvládnete. Přečtěte si naše tipy na vychytávky, které vám vytrhnou trn z paty při stavbě plotu svépomocí.

Stavební provázek

Při stavbě plotu by vám neměl chybět stavební provázek (najdete ZDE). Je to výborný pomocník, který vám ukáže, kudy plot z pletiva, plotových panelů nebo např. plot betonový povede (všechny typy oplocení najdete ZDE) a pomůže vám s vyznačením míst, kde následně budete kopat. Díky stavebnímu provázku také snadno zjistíte, kde bude zapotřebí plot přizpůsobit nerovnostem, nebo kde upravit terén.

Vrták na hloubení děr

Pokud hloubíte menší počet děr, postačí vám ruční vrták (podívejte se ZDE). Při větším množství děr ale jistě oceníte motorový vrták (najdete ZDE). Není nutné si vrták kvůli stavbě jednoho plotu hned kupovat. Spoustu firem ho nabízí i k zapůjčení.

Ruční bagr pro vybírání zeminy z děr

Ruční bagr (podívejte se ZDE) vám dokáže ušetřit spoustu práce. Díky němu totiž nemusíte vyndavat zem z děr ručně. Také si hravě poradí s kamením i s tvrdším podlažím.

Vodováha na sloupky

K tomu, abyste měli sloupky perfektně rovné, vám skvěle poslouží magnetická vodováha (k prohlédnutí ZDE). Ta se snadno přichytí na hranaté i kulaté kovové sloupky. Disponuje třemi trubičkami s kapalinou, které vám prozradí, zda máte sloupek ze všech stran v rovině.

Podrobné návody doplněné o fotografie a videa

Projděte si podrobné návody (všechny si projděte ZDE), díky kterým budete přesně vědět co a jak. Návody jsou doplněné o fotografie, videa a také o tipy, na co si dát před zahájením i v průběhu stavby pozor. Máte také možnost účastnit se jedné z pravidelných Ukázek stavby plotu, kde vám osobně a zdarma poradí ti nejlepší montážníci (více informací ZDE). 

Obraťte se na odborníky

V případě, že si ještě nejste úplně jistí postupem, obraťte se na profesionály v oboru – firmu Ploty Dobrý. Poradí vám s kalkulací materiálu a ZDARMA a NEZÁVAZNĚ vám poskytnou cenovou nabídku i na montáž (poptejte se ZDE). 

Promotion

Comments are closed.