Vyrobte si s námi krásné jarní dekorace s tématikou Velikonoc! Připravili jsme pro Vás návody, jak si snadno vyrobíte originální velikonoční věnec, velikonoční kytici s vajíčky, jednoduchou dekoraci na velikonoční stůl a originálně zdobená velikonoční vajíčka s květy.

Velikonoční věnec 

Vyrobit krásný velikonoční věnec není nic těžkého! Můžete si vybrat, zda vytvoříte menší věnec, který můžete použít např. jako dekoraci na velikonoční stůl, nebo větší věnec, který můžete zavěsit na domovní dveře nebo na branku. My jsme zvolili věnec se sušenými květinami, který využijete i po velikonočních svátcích.

Na velikonoční věnec budete potřebovat: sušené květiny a trávy (pokud nemáte, můžete koupit v květinářství nebo zahradnictví), dekorovaná velikonoční vajíčka, slaměný korpus věnce, vázací drát, lepicí pistoli a stuhu pro zavěšení.  

Reklama

Jak udělat velikonoční věnec krok za krokem:

  • ke korpusu pomocí vázacího drátku nebo lepidla upevněte sušené květiny a trávy tak, aby korpus nebyl vidět
  • jako poslední lepicí pistolí přilepte vajíčka. Můžete použít celá vyfouklá vajíčka, nebo jen jejich půlky
  • velikonoční věnec zavěste na dveře nebo na jiné místo dle vašeho výběru pomocí stuhy

Velikonoční kytice s vajíčky

Spojení jarních květin a barevných vajíček zaručeně nezklame! Navíc máte tuto krásnou dekoraci hotovou za pár minut. Kytici si můžete ze svých oblíbených květin poskládat sami, nebo požádejte Vašeho květináře, aby Vám jarní kytici uvázal. Kytici jarních květin můžete umístit buď přímo do vysoké vázy s umělými barevnými vejci, které poté dolijete vodou, nebo do menší vázy, kterou umístíte do koše a obklopíte ji velikonočními vejci.

Velikonoční vajíčka dekorovaná květy

Vyzkoušejte letos místo klasických barvených a malovaných vajíček vajíčka dekorovaná květy, okvětními lístky nebo třeba malými lístečky kapradí! Budete potřebovat vyfouklá vejce nebo vejce uvařená na tvrdo, drobné květy z jarních květin a malé zelené listy např. z kapradí.

Připravená vajíčka dvakrát nebo třikrát potřete PVA lepidlem tak, aby skořápka ztvrdla. Po zaschnutí vrstvy lepidla si připravte jednotlivé květy a lístky. Ty na vajíčko nalepíte tak, že na část vajíčka, kam budete chtít kvítek přilepit, nanesete další vrstvu lepidla a květ opatrně přiložíte. Jakmile bude na svém místě, potřete ještě samotný květ trochou lepidla. PVA lepidlo bude po zaschnutí průhledné a krásně lesklé.

Velikonoční dekorace na stůl

Za pomoci prázdného obalu z vajíček, skořápek, květů a malých čajových svíček vytvoříte nádhernou výzdobu pro Váš velikonoční stůl. Světlo svíček dodá slavnostní atmosféru a něžné květy jarních květin nenechají nikoho na pochybách, že jaro je konečně tady. Celou kompozici můžete doladit například kropenatými křepelčími vajíčky, mechem nebo pírky.

  • rozklepněte napůl pár (nevařených) vajíček, které následně použijeme jako svícny
  • pár vajec, včetně křepelčích uvařte na tvrdo (pokud chcete, můžete některá slepičí vajíčka nabarvit)
  • odřízněte víko z kartonové obalu od vajec, a spodní část obalu vystelte mechem a malými květinami. Ponechte některé „díry“ volné a vložte do nich prázdné skořápky od vajec i vařená vajíčka.
  • do skořápek vložte malé čajové svíčky a máte hotovo!

Zdroj: redakce, funnyhowflowersdothat.co.uk

Reklama

Comments are closed.