Dřevěné sudy, a zejména ty dubové, mohou na zahradě posloužit jako stylové a zároveň funkční zahradní doplňky. Již od od starověku sloužily ke zrání vynikajících vín a poté, co splní svůj hlavní úkol, mohou dále posloužit např. jako květináče, mini jezírka, sudy na dešťovou vodu, koupací sudy, stoly, bary, jako úložné prostory pro skladování zahrádkářských potřeb nebo venkovních hraček, nebo dokonce jako udírny. Širokou nabídku doplňků z dubových sudů najdete na webu DreveneSudy.eu, za kterým stojí mladý sympatický pár, který dováží vysoce kvalitní sudy přímo z francouzských vinic.

Květináče z dubových sudů

Velmi oblíbené jsou květináče z dubových sudů, které se skvěle hodí zejména do venkovských nebo přírodně laděných zahrad. Vybírat můžete z menších květináčů až po opravdu velké květináče o objemu 450 litrů, které jsou ideální např. pro pěstování palem, olivovníků a jiných dřevin. Tyto květináče jsou použitelné jak v exteriéru, tak v interiéru, pouze pro použití ve vnitřních prostorech je vhodné květináč doplnit výplní z PVC, která slouží jako ochrana proti vlhkosti. Při venkovním použití je důležité do dna sudu vyvrtat několik malých drenážních otvorů pro odtok přebytečné vody a pak stačí jen nasypat vhodný substrát a vysadit vaše oblíbené rostliny.

Sudy na dešťovou vodu

Asi nejčastěji se renovované dubové sudy využívají jako nádoby pro zachycování dešťové vody. Díky vysoce kvalitnímu dubovému dřevu sudy vynikají vysokou odolností a dlouhou životností s minimálními požadavky na péči. Sudy jsou dodávány s poklopy a je možné je doplnit i o kohoutky a madla. Dubové sudy na dešťovou vodu jsou dostupné v různých velikostech, takže si můžete vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a prostorovým možnostem. V nabídce jsou menší sudy na dešťovou vodu o objemu 225 litrů, ty největší pak mají objem 700 litrů. Jednou z největších výhod dubových sudů na dešťovou vodu je, že spojují styl s funkčností. Nejen že vám umožní zachytávat a uskladňovat tolik cennou dešťovou vodu, ale také do zahrady vnesou kousek tradičního kouzla a atmosféry. 

Mini jezírka z dubových sudů

Mini jezírko je stále oblíbenějším zahradním prvkem, který si své místo najde také na větším balkoně i na terase, navíc si ho zvládnete udělat sami během jednoho odpoledne. Kromě dubového sudu nebo dostatečně velkého květináče budete potřebovat také čistý štěrk, cihly pro vytvoření osazovacích stupňů, výsadbové košíky, substrát pro vodní rostliny a samozřejmě i nějaké ty vodní rostliny, kterými jezírko osázíte. Kompletní návod, jak si vytvořit mini jezírko, včetně přehledu vhodných rostlin k osázení, najdete v našem minulém článku. Uvidíte, že se dřevěné mini jezírko ihned stane jedním z nejoblíbenějších zahradních prvků celé rodiny!

Koupací dubové sudy

Koupací sudy jsou stále populárnější volbou pro ty, kteří chtějí spojit osvěžení a relaxaci s pohodlím svého domova. Tyto stylové dřevěné sudy nejenže vypadají úžasně, ale také nabízejí nespočet způsobů, jak si užít relaxaci na vlastní zahradě a vytvořit si tak svůj vlastní malý wellness koutek. Koupací sudy jsou k dispozici v různých velikostech s objemem od 360 do 640 litrů, takže si můžete vybrat ten, který se bude nejlépe hodit pro vaši zahradu nebo třeba terasu. Dubové koupací sudy můžete doplnit tepelným čerpadlem pro ohřev vody a získat tak příjemně teplou lázeň, která působí nejen ke snížení stresu, ale rovněž napomáhá s uvolněním svalů a kloubů, zlepšuje prokrvení a pomáhá tělu zbavit se toxických látek. Pokud koupací sud naplníte studenou vodou, snadno získáte vlastní otužovací sud.

Nábytek z dubových sudů

Zrenovované dubové sudy, které sloužily ke zrání vína poslouží také jako originální nábytek, a to nejen venkovní. Vybírat můžete ze stylových barových stolků, stolů ze sudů s masivní deskou, odkládacích stolků nebo degustačních stolů, které mohou být doplněny židlemi vyrobenými z prkének sudu. V interiéru jsou velmi oblíbené odkládací a konferenční stolky z masivní dubové desky a sudových skruží, které se skvěle hodí jak do rustikálně, tak do moderně laděných interiérů. Získáte tak originální nábytek s duší a se svým vlastním příběhem, který ručně vyrobil truhlář a skruže zpracoval designový kovář. 

Udírny z dubových sudů

Ty, kteří jsou příznivci venkovního vaření a stolování, určitě zaujmou elektrické udírny z dubových sudů. Jedná se o plně automatizované udírny, jejichž součástí je generátor kouře se sledováním teploty a topnou spirálou na dně udírny. Na dně udírny je topná spirála, která zahřívá prostor udírny na požadovanou teplotu podle nastavitelné řídící jednotky, která je umístěna zvenku na stojanu udírny. Udí se v ní pomocí generátoru kouře, do kterého se nasypají štěpky, zapálí se a následně je uvolňující se kouř vháněn vzduchovacím motorkem do prostoru udírny zadním otvorem. Jejich největší výhodou je skutečnost, že elektrická spirála vytopí udírnu již za pár minut a udící štěpka plně nahrazuje klasické dřevo, uzení je s nimi proto čistější a bez sazí, navíc řídící jednotka hlídá nastavenou teplotu.

Kompletní nabídku dopňků z dubových sudů najdete na DreveneSudy.eu

Promotion

Comments are closed.