Dekorativní věnce již dávno nejsou jen dominantou vánočního období a mohou zdobit náš stůl, vchodové dveře nebo branku celý rok. Podzim je plný nádherných hřejivých barev, listy dřevin se krásně zabarvují, plody dozrávají a na zahradě nalezneme stále mnoho květin, které můžeme do podzimního věnce použít. Přinášíme vám návod jak si vyrobit podzimní věnec společně s fotogalerií těch nejkrásnějších podzimních věnců pro vaši inspiraci.

Co budete k výrobě podzimního věnce potřebovat

Základem každého věnce je korpus kruhového tvaru, a to buď slámový, polyesterový nebo proutěný. Ten v dnešní době seženete v každém hobby marketu za pár korun. Dále budete potřebovat tavnou pistoli se kterou vše snadno a rychle přilepíte. Můžete použít také aranžérský drátek a jím vše potřebné přivazovat, ten však není vhodný pro polystyrenový korpus, který byste jím prořízli. Připravte si také nůžky nebo aranžérské kleštičky.

Pro výrobu podzimních věnců se skvěle hodí přírodní materiály jako např. barevné listí, plody šípku a jeřabin, sušené květiny a květiny kvetoucí na podzim, vřes, bodlák, mech, šišky, bukvice, stébla trav, břečťan nebo větvičky. Na věncích vypadají krásně také dekorační stuhy v barvách podzimu, ozdobné dýně a tykve nebo malé dřevěné dekorace. Pokud si do svého věnce vyberete živé květiny, zvolte takové, které jsou krásné i po uschnutí (hortenzie, slaměnky, růže, slunečnice, mochyně).

Reklama

Jak vyrobit podzimní věnec krok za krokem

  • Pokud budete věnec upevňovat na dveře, jako první na korpus uvažte provázek nebo stuhu pro zavěšení.
  • Květy a plody zkrátíme, ideálně tak, aby stonek pod květenstvím nebo plody byl přibližně 5 cm dlouhý a dobře se nám upevňoval.
  • Na korpusu si poté vytvořte základní vrstvu z listí, mechu nebo třeba větviček buxusu.
  • Na základní vrstvu přidáváme květiny, plody a stébla trav.
  • Drobnější objekty jako jsou kaštany a bukvice připevňujeme tavnou pistolí, větší objekty můžeme upevňovat drátkem.

Fotogalerie Inspirace pro podzimní věnce

Reklama

Comments are closed.