Kniha Zahradní architektura s tématem tvorba a údržba nejen veřejné zeleně, ale i malých či velkých zahrad v osmi kapitolách představuje čtenářovi vše od historického vývoje zahrad a parků, kompozice zeleně, praktické a estetické zásady při tvorbě, zakládání a péči o zeleň, až po projektování a legislativu. Knihu ocení nejen studenti zahradnických oborů, ale i majitelé zahrad z řad laické veřejnosti.

Kniha Zahradní údržba je určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco o tom, jak se tvoří veřejná i soukromá zeleň, všem, kterým záleží na tom, aby prostředí, které obklopuje naše domy, bylo krásné, vkusné, plné dobře navržené zeleně zlepšující naše životní prostředí, ovlivňující naše zdraví a psychiku.

Publikace se zabývá problematikou tvorby a údržby veřejné i soukromé zeleně ve městech, vesnici i krajině. Díky svému širokému a komplexnímu záběru je vhodná jak pro laiky a širokou veřejnost, která vlastní malé či velké zahrady u svých domů, tak pro studenty zahradnického a krajinářského zaměření, určena je rovněž profesionálům z řad odborné veřejnosti, kteří se zabývají projekcí, zakládáním zeleně i její údržbou, a může pro ně být zdrojem obohacení. Odborná témata jsou zde podána srozumitelnou formou doplněnou názornými obrázky a příkladovými fotografiemi. Kromě odborných faktů se v knize klade důraz na systematičnost a celistvost dané problematiky, zahrnuje staré osvědčené zahradnické praktiky i současné nejnovější poznatky a technologie z oblasti zahradní architektury.

Reklama

Autorský tým (Romana Michalková, Jana Stejskalová, Václav Hurych, Stanislav Svoboda, Miroslav Ezechel) je složen z oblasti zahradní architektury, historie zahradního umění, krajinářství a zahradnické techniky, včetně drobných staveb. Autoři jsou současně i zkušení pedagogové, kteří již řadu let předávají své znalosti studentům, a jsou autory dalších odborných publikací.

Knihu vydalo nakladatelství ProfiPress.

Reklama

Comments are closed.