Existuje mnoho kultivarů půdopokryvných růží, mezi nejoblíbenější však patří půdopokryvná růže Rosa The Fairy. Jak její název napovídá, jedná se o opravdu pohádkově krásnou růži. Co víc, na pěstování je velmi nenáročná a od května až do prvních mrazů obsypána nádhernými růžovými květy. Vytváří kompaktní, hustě větvené keříky se sytě zelenými listy, které dorůstají výšky 60 – 80 cm a přibližně stejné šířky.

Rosa The Fairy v zahradě

Coby půdopokryvná růže se uplatní jako podsadba vyšších okrasných dřevin, v trvalkovém záhoně i ve skupinové výsadbě. V zahradách vytváří neobvyklou obrubu zahradních cestiček, výborně se hodí k osázení slunných svahů, jelikož svými výhony zabraňuje sesouvání půdy. Rosa The Fairy se také úspěšně pěstuje v nádobách, které mohou vykouzlit romantickou atmosféru na vaší terase nebo balkoně.

Pěstování růže The Fairy

Rosa The Fairy není náročná na půdu, nejlépe se jí však bude dařit v dobře propustné, mírně vlhké, hlinitopísčité půdě bohaté na živiny. Pokud tedy růži vysazujete do chudší půdy, je vhodné ji obohatit kompostem nebo hnojivem s řízeným uvolňováním živin (například Osmocote), které rostlině zajistí dostatečný přísun živin po celou sezónu. Ve vápenatých půdách může docházet ke žloutnutí listů, kterému lze zabránit přidáním tekutého železa. Rosa The Fairy vyžaduje slunné stanoviště, na kterém nejbohatěji pokvete.

Reklama

Tento kultivar nevyžaduje stříhání, pro podporu opětovného kvetení je vhodné odkvetlé květy pravidelně odstraňovat. Pro udržení kompaktního tvaru a zmlazení keříku je možné výhony každé jaro zkrátit přibližně na 10 – 15 cm. Stejně jako ostatní růže, i Rosa The Fairy uvítá pravidelné prokypřování a zavlažování půdy. Přestože je plně mrazuvzdorná, na zimu je vhodné okolí rostliny zakrýt silnější vrstvou mulče, případně chvojím.

Reklama

Comments are closed.