Hortenzie stromečkovité (Hydrangea arborescens) jsou nádherné dekorativní keře se srdčitými listy a bílými hrozny květů, které dorůstají výšky až 3 metry. Oproti oblíbenější hortenzii velkokvěté se jedná o opravdu nenáročnou rostlinu, kterou zvládne úspěšně pěstovat i začínající zahrádkář. V zahradě vynikne jako solitéra, stejně tak mezi jinými okrasnými keři a jehličnany, velmi efektně působí jako živý plot.

 

Pro výsadbu hortenzií stromečkovitých volíme slunné, případně polostinné stanoviště, které je chráněné před větrem. Na půdu nejsou nijak náročné, uvítají však spíše propustné kyselé půdy, které nesmí být dlouhodobě přemokřené.

Na začátku jara, po skončení mrazů ještě před vyrašením, je nutné hortenzie stromečkovité silně seřezat, zajistíte tím bohaté kvetení, kompaktní tvar a silné stonky, které se nebudou ohýbat za silného deště.

Reklama

Mezi léta prověřené a oblíbené hortenzie patří odrůda Annabelle, která se od poloviny léta pyšní záplavou velkých až 20 cm velkých bílých květů. Velmi zajímavé jsou také stromečkovité hortenzie s růžovými květy, jako je například Pink Annabelle nebo Ruby Annabelle.

Reklama

Comments are closed.