Víte, že už za 48 dní tu jsou Vánoce? Podle aktuálního počasí je to sice k nevíře, ale ani se nenadějeme, ze stromů spadne poslední lístek a už zapalujeme první svíčku na adventním věnci. Už máte rozmyšleno, čím potěšíte vám blízké milovníky přírody a zahradničení? Hledání dokonalých dárků může být opravdovou výzvou. Letos tu pro Vás máme několik tipů, které potěší především to něžnější pohlaví, ale i pro pány se možná něco najde.

Už jste slyšeli o špercích a dekoracích, ve kterých jsou ukryté skutečné květy? Konkrétně se jedná o techniku zalévání pravých květů do pryskyřice. Pokud hledáte dárek, který spojuje eleganci, krásu přírody a precizní ruční zpracování, šperky a dekorace s pravými květinami mohou být tou pravou volbou. Toto vše najdete u značky Nature ID, konkrétně na webu eshop.natureid.cz . Šperky vznikají pod rukama šikovné šperkařky Denisy Vernerové, která je jednou z průkopnic této techniky u nás a tvorbě se věnuje již přes 7 let.

Tyto malé dokonalosti vyráběné s precizností a péčí, zachycují krásu květin a jsou skvělým způsobem, jak nosit kousek přírody přímo u sebe, případně se jí kochat i v období, kdy v zahradách vládne klid. Namátkou jsme pro vás vybrali pár krásných kousků.

Náušnice a náhrdelníky s chrpou

Chrpa a její nepřeberné množství odstínů, to je okouzlující připomínka léta. U Nature ID najdete jak náušnice i náhrdelníky nebo zvýhodněné sety.

Náhrdelník s vřesem

O vřesech jsme již napsali mnoho řádků, ale náhrdelník s pravým vřesem je skutečnou třešničkou na dortu, zejména pro jeho velké milovníky, respektive milovnice.

Brože

Přináší vám podzim a zima chmury? Chybí vám svěží jaro a teplé léto? Pak nesmutněte, krásné brože můžete mít všude s sebou. Nosit se dají na čepici, šále i kabátku a jsou opravdu krásným a stylovým doplňkem.

Těžítka

Malé osobní zahrádky ukryté v těžítkách budou krásným dárkem, třeba zrovna pro ty, kteří rádi říkají, že už mají všechno. V těchto malých pokladech najdete různě barevné květiny, doplněné o šnečí ulitky a mnoho dalších tajemství, které budete s každým dalším pohledem objevovat.

Kytice

A věděli jste, že už se takto dají zachovat celé kytice? Zalití například svatební kytice do
pryskyřice
je nyní velkým trendem především ve Spojených státech a pomalu se dostává do
povědomí v našich luzích a hájích. Pokud víte o někom, kdo v následujícím roce plánuje svatbu, můžete ho pod stromeček rovnou obdarovat voucherem na tuto službu.

Nature ID

Pravé květy jsem do pryskyřice zkusila zalévat, kdy jsem náhodou zahlédla zahraniční článek o této technice. A láska to bylo skutečně na první pohled. Ještě nikdy předtím se mi nestalo, že bych v sobě najednou projevila tolik zvědavosti a zápalu, proč něco začít zkoumat a nebo vyrábět. Koupila jsem první várku materiálu a začala tvořit. Po asi milionu pokusů, omylů a kilogramech zkažené pryskyřice  Vám nyní nabízím perfektně provedené a jedinečné šperky nejen z pravých květů, ale i kamínků, mušliček, písku a dalších přírodních materiálů. Nakoukněte do obchodu nebo si na mě sami něco vymyslete:) 

Denisa Vernerová, šperkařka a majitelka Nature ID, eshop.natureid.cz

Comments are closed.