Zahradní lavičky jsou skvělým doplňkem každé zahrady. Poskytnou Vám příjemné místo k posezení a relaxaci a mohou být také velice dekorativním prvkem, který se stane ústředním bodem zahradního designu. Navíc jsou ideálním prvkem jak pro klasické venkovské, tak moderní městské zahrady.

Dřevěné lavice v zahradě

Jedním z největších trendů zahradní architektury posledních let je vytváření tzv. zahradních pokojů, tedy dalších obytných prostor v zahradě. Venkovní kuchyně, ohniště, čtenářský koutek, místo pro relaxaci nebo jednoduše “zašívárna” v odlehlé části zahrady a spousta dalších. To vše jsou místa, která nás vybízí vyjít ven z interiéru a poskytnou nám tolik ceněný kontakt s přírodou a  umožní nám prožít zážitky a prožitky, které v interiéru jednoduše možné nejsou. A právě na tato místa se pro svou univerzálnost skvěle hodí zahradní lavice.

Dřevěné lavičky z Lavečkárny

Zahradní lavice které souzní s okolím

Při výběru zahradní lavice je zásadní to, aby byla komfortní a svým designem a použitými materiály souzněla s okolím a zahradou samotnou. Zahradními architekty stále více preferovaný princip udržitelnosti se odráží rovněž v trendu zahradních doplňků z přírodních materiálů jako je dřevo, kov nebo kámen v mnoha podobách a úpravách. Právě tyto materiály nám napomohou docílit pocitu harmonie v zahradě a souladu s okolím. Jsou to rovněž materiály, které jsou ze své podstaty proměnlivé, časem se mění, stejně jako zahrada sama. V samotném designu pak jednoznačně vedou čisté a jednoduché linie. Velmi oblíbeným materiálem pro zahradní prvky jako jsou ohniště, dřevníky, květníky nebo vodní mísy je také odolná ocel charakteristická vznikem ochranné korozní vrstvy s typickou patinou.

Dřevěné lavičky z Lavečkárny

Oblíbená je tak např. kombinace kovového ohniště s posezením s masivní dubovou lavicí a špalky, které vytvoří kouzelné zákoutí pro večery u ohně s Vašimi blízkými. Kombinace oceli a dřeva je velmi efektní i při výrobě samotných zahradních lavic, kdy se ocel typu corten s měděnou patinou využívá jako materiál pro podnoží. Dalším oblíbeným materiálem pro podnoží laviček je ocel v barvě kovářské černé, velmi zajímavě působí i pozinkovaná ocel. Pokud na Vás klasické lavice s plným podnožím působí příliš masivně a těžce, pak je ideální volbou lavice s drátěnou podnoží, která celou konstrukci odlehčí a zároveň působí moderním vzdušným dojmem. Dřevěné lavice je také pro vyšší komfort možné doplnit podsedáky z nenasákavé látky, které jsou vhodné do exteriéru.

Dřevěné lavičky z Lavečkárny

Dřevěné lavičky z Lavečkárny

Kvalitní zahradní lavičky z dubového dřeva, které časem získává krásnou patinu a vydrží opravdu dlouhá léta, vyrábí Zdeněk Bártek, zakladatel zlínského projektu Lavečkárna. Příběh Lavečkárny začal před lety, kdy se pan Bártek rozhodl vytvořit pro své dva syny posezení u ohně. Ke svému domu ve funkcionalistickém stylu však nenašel nic, co by svým designem souznělo se stavbou, tak zahradou rodinného domu. Rozhodl se proto, že se do výroby zahradního posezení u ohně pustí sám a výroba laveček, jak se lavičkám na Moravě říká, se stala koníčkem pro něj i pro jeho dva syny. Díky jedinečnému designu a poctivé ruční práci zájem o lavičky z dílny pana Bártka rostl nejen u majitelů soukromých zahrad, ale i u majitelů penzionů a jiných ubytovacích zařízení, kteří oceňují zejména vysokou odolnost a dlouhou životnost laveček. Koníček se tak postupně stal rodinným podnikáním, které se díky zvyšující se poptávce a potřebě větších výrobních prostor přesunulo do výrobního areálu Svit v centru Zlína.

Dřevěné lavičky z Lavečkárny

Koncept Lavečkárny je založen zejména na moderním leč nadčasovém designu, který se hodí do každé zahrady, jednoduchosti, multifunkčnosti a vysoké kvalitě výrobků. Ty jsou vyráběny ručně z českého nebo slovenského dubového dřeva, ocel je dodávána z třinecké železárny a dokonce i stylové podsedáky jsou na zakázku šité u nás. Velký důraz je kladen zejména na dlouhou životnost a funkčnost během celého roku. Lavečkárnu najdete na Instagramu nebo na Facebooku.

Promotion

Comments are closed.