Dýně k podzimu neodmyslitelně patří, připravíte z nich nejen skvělou polévku nebo rizoto, ale snadno z nich vytvoříte také krásnou podzimní dekoraci v interiéru, na zahradě, nebo třeba na balkoně. K dekoraci se dají využít všechny druhy dýní, malé i velké a jejich využití je opravdu široké. Ve velké fotogalerii vám přinášíme tipy na ty nejkrásnější dekorace z dýní, které si doma snadno vytvoříte i vy.

Malé dýně se hodí pro floristické dekorace jako jsou např. podzimní věnce nebo aranžmá s podzimními květinami. Můžete je jednoduše posadit do ozdobného květináče a dozdobit šípky, větvičkami, eukalypty nebo třeba slaměnkami. Velmi pěkně vypadají nabarvené dýničky, které v interiéru za pomoci např. zlaté, šedé a bílé barvy vytvoří elegantní dekoraci. Krásně vypadají také různé druhy okrasných dýní a tykví jednoduše naskládané do proutěného košíku nebo misky.

Velké dýně můžete vydlabat a vytvořit z nich květináč pro podzimní kytici, nebo je jednoduše rozmístit kolem vstupu do domu společně s nádobovými podzimními květinami jako jsou vřesy a vřesovce nebo chryzantémy. Jsou také ideální pro vyřezávání různých motivů, a to nejen klasického halloweenského, zkusit můžete třeba hvězdičky a kruhové ornamenty, které z dýně vytvoří originální svícen.

Reklama
Reklama

Comments are closed.