Betonové ploty se dostávají více a více do popředí. Z části za to může moderní design, kterého s pomocí betonových desek a sloupků můžete snadno docílit. Betonový plot vám také zaručí stoprocentní soukromí. Doba, kdy se sousedé přes plot předháněli, kdo začne sklízet svou úrodu dříve a kdo jí sklidí více, už dávno pominula. Dnes už si každý své soukromí spíše střeží.

Výhody betonového plotu

Betonový plot lidé často staví u rušných silnic, protože skvěle odhlučňuje a chrání před prachem. Betonový plot také velmi dobře chrání před větrem, proto je jeho stavba dobrým krokem také na té straně pozemku, odkud k vám přichází nejsilnější vítr.

Další výhody betonového plotu tkví v jeho dlouhé životnosti a bezúdržbovosti.

Proč ho tedy někteří pořád kritizují?

S funkčností plotu to nemá nic společného. Kritika může přicházet kvůli vzhledu, a to od lidí, jejichž vkus je zkrátka jen odlišný a preferují „starou dobrou klasiku“ jako například pletivo, nebo dřevěný plot.

Různé kombinace dle vašich preferencí

Z betonových desek se však dají vytvořit parádní designové stavby. Betonové desky už dávno nemusí být jen šedé a obyčejné rovné bez vzoru. Oboustranné betonové desky se vyrábí se vzorem štípaného a skládaného kamene. Jdou použít takto samotné, nebo se mohou nakombinovat s jednostrannými deskami, a tím se vytvoří zajímavá „cikcak“ mozaika. Plot nutně nemusí zvrchu končit rovnou deskou, ale horní deska může být i oblouková nebo oblouková s okrasnou mřížkou. Možností a různých kombinací a variant je opravdu mnoho, proto si ze zdánlivě obyčejných betonových desek ve výsledku můžete vytvořit krásný plot přesně podle vašeho gusta. Betonové desky jsou také vhodné například v kombinaci s plotovkami, které jsou instalovány v horní části plotu. Přes spodní desky tedy nepřijdete o soukromí, ale zároveň plotovkami lehce rozbijete ten „mohutný“ vzhled plotu.

Podívejte se na video, ve kterém jsou stručně představeny výhody betonových plotů, možná výška, barevné varianty, vzory i typy zakončení ZDE

Starosti s betonovým plotem hoďte za hlavu 

Široký výběr betonových plotů najdete u prodejce Ploty Dobrý. Starosti s kalkulací materiálu nebo samotnou montáží hoďte za hlavu a obraťte se na zkušené profíky a poptejte montáž na klíč. Vyhotovení cenové nabídky je ZDARMA a NEZÁVAZNÉ.

Comments are closed.