I stinná zahrada má své kouzlo! Důkazem toho je okouzlující romantická zahrada Kjerstin, která na své zahradě společně s manželem vybudovala nádherné místo plné rozmanitých zákoutí, cestiček zvoucích k objevování zahrady a k relaxaci v zelené oáze plné nádherných bohyšek, kapradin a jiných stínomilných rostlin. 

Kjerstinina zahrada se rozkládá kolem dřevěného domu ve švýcarském stylu z roku 1919, ve kterém žije již 40 let. Má rozlohu 1200 m2 a původně zde byla pouze jednoduchá zahrada s pár ovocnými stromy a keři. Postupně zde Kjerstin vybudovala mnoho trvalkových záhonů a osázela okrasnými dřevinami. Na budování zahrady se významně podíval také manžel Kjerstin, který vybudoval kamenné cestičky, nádherný zasklený zahradní altán a Kjerstinino nejoblíbenější místo v zahradě – přírodní jezírko přímo před terasou domu, které zdobí růžově kvetoucí lekníny.

Velkou láskou Kjerstin jsou rostliny okrasné listem, zejména bohyšky a kapradiny. Těch v zahradě naleznete desítky různých druhů a nové stále přibývají. Přestože stinným a polostinným zahradám dominují právě rostliny okrasné listem, i zde je možné pěstovat rostliny, které mají krásné květy a a stinná zákoutí rozjasní. V této zahradě najdete např. úžasné růžovofialově kvetoucí čechravy, jejichž listy i květy vytváří zajímavý kontrast s předsazenými bohyškami, modrofialové kakosty, pěnišníky (rododendrony), hortenzie, žluťuchy, srdcovky a ostatně i bohyšky mají velmi pěkné květy v mnoha barvách. Nechybí zde ani okrasné stínomilné trávy jako je ostřice nebo rákosovka velká. Slunná místa Kjerstin osázela denivkami, latnatými hortenziemi, plamenkami, jiřinami a pnoucími růžemi, které krásně podtrhují romantický nádech zahrady.

Reklama
Reklama

Comments are closed.