Navštivte s námi jednu z nejnádhernějších zahrad světa, slavnou Monetovu zahradu v Giverny, která je na podzim plná nádherných barev a úchvatných scenérií. Centrální cesta vedoucí od Monetova domu dále do zahrady se v tomto období stává opravdu majestátní, lemovaná různými druhy červených, oranžových a žlutých lichořeřišnic. Těm vzdal hold i sám Monet svými dvěma obrazy “Lichořeřišnice v modré váze” a “Váza s lichořeřišnicí”. Fialové jiřinky vytvářejí k lichořeřišnicím krásný, tajemný kontrast. Pro tuto část zahrady našel Monet inspiraci během jeho pobytu v italském městě Bordighera.

Během podzimu se světlo nad vodní zahradou zjemňuje, zato odrazy na hladině jsou temnější a vytvářejí hlubší nuance. Slavné lekníny se pomalu ukládají k zimnímu spánku, smuteční vrby se barví do sytých žlutooranžových odstínů a ambroně září svými nádherně ohnivými, červenými listy.

Výrazné podzimní barvy zcela kompenzují postupný úbytek rozkvetlých květin, stále ještě zde kralují podzimní trvalky jako jsou rudbékie, jiřinky, japonské myrty a savanové sedmikrásky. Postupně dokvétají fialové a modré šalvěje, které krásně ladí k růžovým, fialovým a bílým astrám.

Reklama

Virtuální prohlídka Monetovou zahradou na podzim

Fotogalerie Monetovy zahrady

Reklama

Comments are closed.